Siber Güvenlik Anadolu Turnesi Başlıyor…

Önümüzdeki sene bir sürpriz yaparak siber güvenlikle ilgili etkinlikleri Anadolu şehirlerine taşımaya niyetlendik. Bu konuyu uzun zamandır BGA ekibiyle konuşuyorduk fakat malum zaman yetersizliği ve motivasyon eksikliği nedeniyle  bir türlü gerçekleştiremiyorduk. Yeni dönemle birlikte ekibe katılan taze canlarla daha güçlü ve motive hale geldiğimiz için biraz daha sesli düşünmenin zamanı gelmiştir diyorum…

Ankara ve İstanbul dışındaki şehirlerde siber güvenlikle ilgilenen meraklı kişilerin sayısı azımsanmayacak kadar fazla ama bir çoğu sadece kendi çabalarıyla kendi dünyalarında bu konuyla uğraşıyor. Sanal dünyada çeşitli ortamlarda (Netsec vb) bu kişiler birbirleriyle iletişim kurabiliyor fakat gerçek ortamda tanışmanın, iş birliktelikleri gerçekleştirmenin  ve birbirine faydalı olmanın tadı başkadır diyerek yerel etkinlikleri düzenlemeye başlıyoruz.

İlk olarak Kayseri, Konya, Antalya, Gaziantep, Diyarbakır, Erzurum gibi illerde yerel organizasyonlar düzenlemeyi planlıyoruz. Bu konuda bazı temel ihtiyaçlarımız oluyor, bunların başında yerel medya ile iletişimi kuvvetli arkadaşlar ve organizasyonun gerçekleştirileceği, şehir merkezine yakın mekan. Bu konularda yardımcı olabilecek arkadaşlar doğrudan bana yazabilir. ([email protected])

Ana hedef  siber güvenlik bilincinin küçük ve orta ölçekli firmalarda arttırılması ve bu illerde yaşayan siber güvenlik konusunda uzman kişilerin sektöre aktif olarak kazandırılması.

This entry was posted in Activity. Bookmark the permalink.

2 Responses to Siber Güvenlik Anadolu Turnesi Başlıyor…

  1. başarılarınızın devamını dilerim teşekkürler

  2. AhmeD says:

    İnşallah doğu tarafına da geLir.. HeyecanLa bekLiyorum..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eight − one =