Saldırı Tespit ve Engelleme Sistemleri Eğitimi Ön Hazırlık Soruları

İlkini 1-2 Mayıs 2020 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz Snort -Saldırı tespit ve engelleme sistemi eğitimine talep beklentimiz kat kat üstünde oldu. Eğitimi açarken acaba Türkiye’de bu konuya da ilgi gösteren olur mu diye düşünüyordum. Şimdi ikinci sınıf da doldu, üçüncü sınıf için yer ve zaman arayışlarına girdim…

6 yıldır eğitmenlik hayatımda bu tip detay bilgi öğreten eğitimlere talep hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Daha çok saldırma yöntemlerini öğreten eğitimlerde yaşardık bu talep fazlalığını… Nazar değmesin diyerek katılan arkadaşları takdir ve tebrik ediyorum. Eğitim sonrası Türkiye’de saldırı tespiti ve engelleme konusunda gerçek manada bilgi sahibi olup, sıfırdan bir IPS’i kurup yönetecek seviye geleceklerini umuyorum.

Eğitim öncesi katılımcıların seviyesini belli bir eşik değerinin üzerine çıkarmak için TCP/IP eğitimi hediye etmiştik .Online eğitim sonrası da kendilerini sınamaları için 75 soruluk sınav hazırladım. Bu sınavı -konu önemli olduğu için- herkese açıyoruz. TCP/IP konusunda kendinizi temel seviyenin üstünde görüyorsanız bu sorulardan en az 60 tanesini doğru cevaplıyor olmalısınız. Cevap anahtarları bir hafta sonra yine buradan duyurulacak.

Sorular

Sonraki haftalarda biraz daha uzmanlık gerektiren 75 soru daha yayınlayacağım.

This entry was posted in Network Security, Training and tagged . Bookmark the permalink.

1 Response to Saldırı Tespit ve Engelleme Sistemleri Eğitimi Ön Hazırlık Soruları

  1. güzel sorular teşekkürler yaşımız tutmasada hazırlık yapmak lzm ileriye dönük 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × 3 =