Backtrack ile Penetrasyon Testleri Eğitimi

bt

 24-25 Ekim 2009 tarihlerinde iki günlük hızlandırılmış ileri seviye pentest eğitimi veriyorum. Eğitimin adı Backtrack ile Penetrasyon testleri. Eğitim fikri network pentest eğitimine katılan arkadaşların daha ileri seviye %100 uygulamalı bir eğitim niye yok serzenişlerinden çıktı ve  zamanla olgunlaşarak çok sağlam bir eğitim haline geldi. Öyle ki bu eğitim için 500 sayfalık Türkçe döküman hazırlamak zorunda kaldım.

 Neden Backtrack Eğitimi?

Backtrack Linux dağıtımı tüm profesyonel pentesterların elinin altında bulundurduğu bir sistem ve testlerin büyük bir çoğunluğu Backtrack üzerinden gerçekleştiriliyor. Kendi sistemlerinizin güvenliğini ücretsiz test etmek isterseniz bulunmaz bir fırsat. Tek eksiği konu hakkında yeterli bilgisi olmayanların hangi yazılımı nerede ve nasıl kullanacağını bilmemesi.

Bu eğitim de tam olarak bunu sağlamak için açılıyor.

Diğer eğitimlerden farkı nedir?

Normalde Network Pentest eğitimlerinde de Backtrack dağıtımını kullanıyoruz ama Network Pentest eğitimi biraz daha pentest metodolojilerini kavratma, neyin, niçin , nerede ve nasıl kullanılacağını gösterme amaçlı bir eğitim olduğu için pentest araçlarının sadece en bilinenlerini kullanıyoruz/gösteriyoruz ki zaman zaman uygulamaya vakit kalmadığı için sunumlardan geçiştirmek zorunda kalabiliyoruz.

Backtrack Pentest eğitimi ise %100 uygulamalı, gerçek hayatta penetrasyon testlerinde test edilmiş araçların çeşitli senaryolar üzerinde uygulamalı olarak anlatıldığı bir eğitim olarak tasarlandı.

Diğer eğitimlerin arasındaki yeri: Network pentest eğitimine yardımcı bir eğitimdir. Sıralamada ise TCP/IP güvenliği, Network Pentest ve Backtrack ile Pentest eğitimi olarak gelmektedir.

Artıları Nelerdir?

Katılımcılar 500 sayfalık tamamı Türkçe olan eğitim notlarına internetten belirli ip adresi ve kullanıcı hesabıyla ulaşabileceklerdir.  Katılımcılar eğitim notları güncellendikçe yararlanmaya devam edeceklerdir.

Nasıl kayıt olabilirim?

Kayıt için [email protected] adresine “Backtrack ile Pentest Eğitimi ” başlıklı mail göndermeniz yeterli. Ek bilgi size gönderilecektir.

Kimler katılmalı?

Sistem yöneticileri, ağ yöneticileri, bilgi güvenliğinden sorumlu çalışanlar. Güvenlik konusuna teknik olarak meraklı kişiler, kısaca kendi güvenliğini başkaları test edip ele geçirmeden kendisini test etmek isteyenler bu eğitime kaçırmamalı.

Detay bilgi: http://www.guvenlikegitimleri.com/new/backtrack-ile-penetrasyon-testleri-24-25-ekim-2009

10 Ekim 2009’a kadar yaptırılacak kesin kayıtlarda %20 indirim uygulanacaktır. Sınıf kontenjanı 10 kişilik olup boşta 4 kontenjan bulunmaktadır.

This entry was posted in Netsec, Security Tools, Training. Bookmark the permalink.

2 Responses to Backtrack ile Penetrasyon Testleri Eğitimi

  1. sylar says:

    500 sayfalık dökümanı kitap olarak çıkartmayı düşünürmüsün.

  2. Huzeyfe says:

    İçerik basılı bir kitap olamayacak kadar değişken. Bugün basılsa 6-7 ay sonra çoğunun güncelliği geçmiş olur. O yüzden online veriyoruz eğitim notlarını.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

thirteen − three =