Siber Güvenlik Yaz Kampı 2013

siberkamp2013

TÜBİTAK-BİLGEM Siber Güvenlik Enstitüsü ve Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ işbirliğiyle üniversite öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen Siber Güvenlik Yaz Kampı’nın üçüncüsü bu yıl 29 Haziran – 5 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Üniversitelerin Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programlarına kayıtlı öğrencilerin bölüm kısıtlaması olmaksızın katılımına açık olan Siber Güvenlik Yaz Kampı’nda öğrencilere bilişim sistemleri güvenliği konusunda eğitimler verilerek ülkemizin ihtiyaç duyduğu siber güvenlik uzmanı eksikliğinin giderilmesine destek olunması ve kapasite geliştirilmesinin sağlanması amaçlanmaktadır.
Siber Güvenlik Yaz Kampı, teknik konuların anlatılacağı ve siber güvenliğin politik, stratejik ve hukuki boyutunun inceleneceği iki paralel çalışmayla gerçekleştirilecektir. Bu yılki Siber Güvenlik Yaz Kampı’nda bir ilk olarak, üniversitelerde sosyal bilimler alanında eğitim gören öğrencilere özel olarak düzenlenen temel teknik bilgi birikiminin arttırılması ve siber güvenlik konusunda ülkenin ihtiyacı olan bütüncül strateji ve politikaları geliştirecek kişilerin yetiştirilmesini hedefleyen bir çalışma da gerçekleştirilecektir.

Eğitimlerin yanı sıra, kamp katılımcıları bilgi güvenliği alanında deneyim sahibi akademisyenler, kamu kurumu ve özel sektör yöneticileri ile bir araya gelecek ve siber dünyadaki tehditler, alınması gereken önlemler ve bu alandaki kariyer fırsatları konusunda bilgi sahibi olacaklardır. Kamp esnasında eğitim amaçlı düzenlenecek yarışmalarla öğrencilerin takım çalışması yeteneklerinin güçlendirilmesi ve kamp sırasında edindikleri bilgilerin pekiştirilmesi sağlanacaktır.

Katılımcıların konaklama, yeme-içme ve eğitim giderlerinin düzenleyiciler tarafından karşılanacağı organizasyon, Kalkınma Bakanlığı tarafından hazırlanan 2012 yılı Yatırım Programı’nda yer alan Kamu Bilgi Sistemleri Güvenliği Programı kapsamında gerçekleştirilmektedir.

Detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için www.siberkamp.org web sitesi ziyaret edilebilir.

This entry was posted in Activity. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + eighteen =