Uygulamalı TCP/IP Güvenliği Eğitimi- 14 Kasım 2009

tcpip

Günümüz network ve güvenlik problemlerinin temelinde hep aynı sorun yatar: temel bilgi eksikliği.

Aynı bir binanın  sağlamlığının temelinin sağlamlığına bağlı olduğu gibi network ve güvenlik işinde de temel çok önemlidir. Altyapınız ne kadar iyiyse sorunlar karşısında o kadar hızlı ve atik davranabilirsiniz. 

Bugün çoğu network ve güvenlik uzmanı temel TCP/IP bilgisinden yoksun olarak iş yapmaya çalışmaktadır. Bu sebeple en iyi bildikleri, kullandıkları ürünlerde bile daha önce yaşamadıkları bir sorunla karşılaştıklarında çaresiz kalırlar, görmedikleri bir konuyla ilgili yorum yapamazlar. 

Çeşitli konularda alınan sertifikalar malesef temel bilgi vermemektedir. Her eğitim sizin TCP/IP konusunda yeteri kadar bilgi sahibi olduğunuzu düşünerek verilir. Oysa durum hiç de öyle değil. Hem verdiğim eğitimlerde hem de çevremde tanıdığım network, sistem ve güvenlik işiyle uğraşan arkadaşlarad bu temel bilginin eksikliğini hep görüyorum.

Bu sebeple bundan sonra vereceğimiz her eğitim öncesi alınması zorunlu ek bir TCP/IP güvenliği eğitimi hazırladım. Eğitim 1 günlük workshop tadında ve teori ile pratiğin dengeli bir şekilde birleştirilmesinden oluşuyor. Eğitim içeriği tüm TCP/IP katmanlarını(ARP, IP, ICMP, TCP, UDP, DNS, DHCP, HTTP, SMTP, SSH, SSL) detaylıca inceleyip bu katmanlarda ne tip güvenlik sıkıntıları olabilir uygulamalarıyla gösteriyor.

Kısaca internetin altyapısını oluşturan TCP/IP konusunda bilgilerinizi geliştirmek, teorik bilgilerinizi pratiğe dökmek ve network güvenliği konusunda uzmanlaşmak istiyorsanız kaçırmamanız gereken bir eğitim.

Eğitim içeriği ve detay bilgi için http://www.guvenlikegitimleri.com/new/uygulamali-tcpip-guvenligi-egitimi-14-kasim-2009

Not:Eğitim sıfını max. 10 kişi olacaktır.

Detaylar için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

This entry was posted in Network Security, Penetration, System Security, Training. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nine − 5 =