[Etkinlik] Bilgisayar Muhendisligi Ögrencileri Kongresi (BİLMÖK)

28 Subat Cumartesi günü(aynı zamanda dogum günüm) Ankara ODTU’de yapılacak olan Bilgisayar Muhendisligi Ögrencileri Kongresi (BİLMÖK)’te olacagım. Gelecegin parlak bilisim uzmanlarının toplandıgı bu etkinlikte Güvenlik konulu bir sunumum olacak.

Cok fazla teknik detaya dalmadan güvenlik dünyasında neler oluyor, onumuzdeki yıllarda neler olacak, bilgisayar mühendisliğinden mezun olduktan sonra bu sektore girmek isteyenler icin ne gibi avantaj/dezavantajlar var vs gibi konular etrafinda gecen senekinden daha hos bir oturum olacagini dusunuyorum.

Oturum oncesi ve sonrasi Istanbul ucagina(21:00) kadar bayagi zamanim olacak. Ankara’da olup da gorusemedigim arkadaslarla bulusup gorusmek isterim.

Bilmök Nedir?

Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi (BİLMÖK), beş yıldır devam eden ve ülkemizin dört bir yanından bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin bir araya gelip, çeşitli oturumlara ve etkinliklere katıldığı bir organizasyondur. Mesleğe ilgili ve üniversitelerinde bu alandaki örgütlenme ve organizasyon konusunda aktif faaliyet gösteren, gelişmeleri yakından takip ederek sadece bir “yazılım işçisi”nden çok, fikir üreten ve çözüm sunan katılımcıların çalışmalarıyla ve geleceğe dair önemli adımların atıldığı, fikir-bilgi paylaşımlarının yapıldığı internet ortamında tartışma forumları ile hayata geçirilir. Bunun yanında, ilerde meslektaş olacak gençlerin bir araya gelmelerini sağlayarak sosyal bir altyapı da hazırlar.

Bilmök organizasyon yapısı ve çalışmaları bir yönetmelik ile belirlenmiş olup, yürütme kurulunun önerileriyle, ev sahibi üniversitenin organizasyon komitesi tarafından hayata geçirilir. Yürütme kurulu, kongre esnasında resmi katılımcılar tarafından seçilir.

Detay bilgi ve programın tamamı icin http://www.bilmok.org.tr

This entry was posted in Activity. Bookmark the permalink.

3 Responses to [Etkinlik] Bilgisayar Muhendisligi Ögrencileri Kongresi (BİLMÖK)

  1. Onur YILMAZ says:

    Dogum gununu nerede kutluyoruz abi 🙂 bende Istanbuldan gelecegim insallah..

  2. mahmut says:

    doğum gününüzü kutlarım

  3. Huzeyfe ONAL says:

    Son dakikada babannemin vefat haberi geldigi icin programi iptal etmek zorunda kaldim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × one =