II. Ozgur Yazilim Konferansi(20-21 Haziran 2008)

“Linux Kullanıcıları Derneği’nin düzenlediği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nin destek verdiği 2. Özgür Yazılım Konferansı 20-21 Haziran 2008 tarihleri arasında TOBB ETÜ’de yapılacak” mis.

2000 yilindan beri Linux senliklerine katilan birisi olarak ilk defa etkinlikten bu kadar gec haberdar oluyorum… Haberi duyan bir arkadasimin ilk tepkisi konuyu benim acimdan da ozetler mahiyette:

“1. si ne zaman yapildi ki?”

Eskiye gore haber yayma olanaklarinin daha da artmasina ragmen bu sene yapilan Linux etkinliklerinin tam tersi bir durum soz konusu, acikcasi biraz garip geldi. Umarim sadece benim dikkatsizligimden kaynaklaniyordur .

Linux ve diğer özgür yazılımlar, son yıllarda bilişim dünyasındaki enönemli gelişmelere konu olmakla kalmamış, her sene giderek artan destekçileri, katkıcıları ve kullanıcılarıile ilgi görmeye ve gelişmeye devam etmiştir. Kişisel kullanımının yanında şirketlerin ve özellikle hükümetlerin dikkatini çekmiş, kalitesi, yaşam kalitesini yükseltmesi, yazılım geliştirme süreçlerini hızlandırarak maliyetleri düşürmesi ve güvenlik gibi birçok sebeple bu kurumlar özgür yazılımı seçmişlerdir. Ülkemizde de Linux ve Özgür Yazılımın tanınırlığı, bilinirliği ve bilgisayar teknolojilerindeki payı her sene giderek büyümektedir.

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yazılım ve kamu başta olmaküzere birçok sektörde çok önemli projelerin düşük maliyetlerle, güvenilir ve etkin olarak gerçekleştirilmesini sağlayan özgür yazılımlar bilgisayar teknolojileriyle iç içe olan bütün kişi ve kuruluşlar için son derece önemli bir fırsat olarak göze çarpmaktadır.

Linux Kullanıcıları Derneği olarak sizleri hem ülkemizin hem de dünya genelinde bilginin paylaşarak çoğaldığı, beraber üretildiği, geliştirildiği bu dünyaya katkı vermeye çağırıyoruz.

Konferansa katılım ücretsizdir.

Kaynak:http://konferans.linux.org.tr/

This entry was posted in Activity, Security Tools, Training and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 + 8 =